Życiowe luminacje

Popularne

Powstawanie przedmiotów metalowych

Wiele przedmiotów codziennego użytku wykonanych jest z elementów metalowych. Zazwyczaj ze stali czy aluminium, charakteryzuje je trwałość i odporność. Jednak nie jest rzeczą oczywistą w jaki sposób zostały one stworzone i wyprodukowane. Warto wiedzieć, że w dzisiejszych czasach proces ten wykonywany jest przez bardzo zaawansowane technologicznie urządzenia, które po odpowiednim zaprogramowaniu potrafią stworzyć lub wyciąć przedmioty w masowej skali. Sam proces jest bardzo skomplikowany i wymaga specjalistycznych narzędzi. Przykładowo jeśli chcemy z kawałka blachy wyciąć nieregularny kształt powinniśmy skorzystać z narzędzi do wykrawania CNC które potrafią z modelu 3D stworzyć rzeczywisty przedmiot o tym kształcie.

Czytaj całość >>>

Zrób to sama - ubrania

Nie masz zaufania do różnego rodzaju rzeczy bez których tak naprawdę nie można funkcjonować? Jedzenie, kosmetyki, urządzenia – przecież to one ułatwiają nasze życie i dzięki nim możemy funkcjonować.
Zapewne nie raz i nie dwa słyszałaś od znajomych o nieetycznych zachowaniach w miejscach pracy. Całkiem niedawno zbojkotowano niezwykle popularną sieciówkę, która oferowała naprawdę atrakcyjne cenowo ubrania, ale jakim kosztem? Zatrudnione w Chinach osoby pracowały ponad siły i za marne grosze, zatem część potencjalnych klientów zrezygnowała z zakupów w tej firmie. O przypadkach nieprzyzwoitych zachowań w gastronomii nie będę nawet wspominać. Zmierzam do jednego – przecież większość rzeczy możemy wykonywać samodzielnie.
Naprawdę możemy obyć się bez części kosmetyków drogeryjnych, ubrań nabywanych w sieciówkach i przede wszystkim z korzystania z barów szybkiej obsługi i spożywania fastfoodów.
Mnóstwo filmików tutorialowych pozwoli nam na wykonanie unikatowych rzeczy. Nawet jeżeli zdecydujemy się na wykonanie, np. spódniczki tiulowej, to jej nadrzędnym atutem będzie fakt, że nikt inny nie będzie takiej nosił.

Zapewne już kiedyś zdarzyło Ci się przyjść na imprezę na której miałaś tę przyjemność obserwacji kobiety w takiej samej części garderoby, jak Twoja. Krążące powiedzenie, że dwie kobiety w tych samych ubraniach zostają śmiertelnymi wrogami, a mężczyźni najlepszymi przyjaciółmi jest trafione w punkt, zatem nie narażajmy siebie i potencjalnych znajomych na błyskawiczne zniszczenie ewentualnej znajomości tylko z powodu ubrania.


Różnego rodzaju szaliki, apaszki, rękawiczki wykonać możemy z zalegających na strychu lub piwnicy ubrań. Część z nich, przerobiona i trochę podrasowana pozwoli na stworzenie kreacji w stylu vinted. Po co wydawać pieniądze, kiedy odrobina poświęconego czasu i sprytu może zagwarantować ciekawy efekt końcowy.


Wracająca sprzed kilku, a nawet kilkunastu laty moda powinna być bodźcem, który zaszczepia w nas chęć odkrywania i korzystania z czegoś, co jest dostępne w domu.

Szybki kontakt

Luminamin
kontakt@luminamin.com.pl