Życiowe luminacje

Popularne

Powstawanie przedmiotów metalowych

Wiele przedmiotów codziennego użytku wykonanych jest z elementów metalowych. Zazwyczaj ze stali czy aluminium, charakteryzuje je trwałość i odporność. Jednak nie jest rzeczą oczywistą w jaki sposób zostały one stworzone i wyprodukowane. Warto wiedzieć, że w dzisiejszych czasach proces ten wykonywany jest przez bardzo zaawansowane technologicznie urządzenia, które po odpowiednim zaprogramowaniu potrafią stworzyć lub wyciąć przedmioty w masowej skali. Sam proces jest bardzo skomplikowany i wymaga specjalistycznych narzędzi. Przykładowo jeśli chcemy z kawałka blachy wyciąć nieregularny kształt powinniśmy skorzystać z narzędzi do wykrawania CNC które potrafią z modelu 3D stworzyć rzeczywisty przedmiot o tym kształcie.

Czytaj całość >>>

Podstawowa pielęgnacja twarzy


Z pewnością niejednokrotnie w życiu zdarzyło ci się spojrzeć w lustro i jedyne na co miałaś ochotę, to delikatnie mówiąc – wyrzucić je przez okno. Byłaby to dość radykalna i zupełnie nietrafna decyzja, ponieważ lustro nie jest niczemu winne, a może śmiało rzec, że to właśnie twoja wina.

Kiedy na co dzień brak nam czasu na pielęgnację skóry, po jakimś czasie odpłaca się ona niespodziankami w postaci wyprysków, krost, zaskórników. I żeby nie pogarszać już bardziej swojego obecnego stanu trzeba działać, a nie szukać winowajców fatalnej prezencji.

Od czego powinnaś zacząć? Przede wszystkim postaw na zdrowe odżywianie. Z pewnością słyszysz o tym z każdej możliwej strony, a i tak nic cię nie przekonało. Jeżeli nie zmienisz tego teraz, nie zrobisz tego nigdy. Nikt nie każe ci modyfikować diety o 180 stopni. Na początek pij dużo wody, a na śniadanie przygotowuj owsiankę – zobaczysz jakie będą tego efekty.

Bez kosmetyków się nie obejdzie. Upewnij się, że produkty z których korzystasz przeznaczone są do Twojego typu skóry. Nawet nie wiesz jaką krzywdę możesz wyrządzić sobie stosując te, które nie są przeznaczone dla ciebie.

I niech w nawyk wejdzie Ci codzienne oczyszczanie i pielęgnacja twarzy. Każdego ranka umyj twarz delikatnym żelem lub pianką do mycia, skórę koniecznie przemyj tonikiem i nie zapominaj o aplikacji kremu na dzień. Na tak przygotowaną twarz możesz nałożyć makijaż – w tym przypadku pamiętaj o umiarze.

Wieczorem, kiedy wracasz do domu i zabierasz się za prysznic nie zapominaj o tym, żeby porządnie oczyścić twarz. W trakcie całego dnia do twarzy przykleja się brud i kurz – chyba nie chciałabyś, żeby tacy towarzysze rozsiewali swoje istnienie. Oczyść twarz niewielką ilością żelu, na tym etapie pozbyłaś się wierzchniej warstwy nieczystości, następnie przy użyciu szczoteczki (genialnie sprawdzają się te silikonowe) ponownie umyj twarz – precyzyjnie, kolistymi ruchami. I znów – nie zapomnij o toniku (przemywaj twarz dotąd, aż płatek kosmetyczny będzie czysty). Następnie nałóż krem na noc i pozwól skórze na regenerację.

Wieczorne oczyszczenie skóry twarzy jest niezwykle ważne, ponieważ w trakcie snu dochodzi do jej odpoczynku – zabrudzona lub niedomyta z resztek makijażu nie ma możliwości pełnej regeneracji. Zamiast wypoczętej i pełnej blasku skóry, rano dostrzegamy tę z wypryskami i cieniami pod oczami.

Szybki kontakt

Luminamin
kontakt@luminamin.com.pl