Życiowe luminacje

Popularne

Powstawanie przedmiotów metalowych

Wiele przedmiotów codziennego użytku wykonanych jest z elementów metalowych. Zazwyczaj ze stali czy aluminium, charakteryzuje je trwałość i odporność. Jednak nie jest rzeczą oczywistą w jaki sposób zostały one stworzone i wyprodukowane. Warto wiedzieć, że w dzisiejszych czasach proces ten wykonywany jest przez bardzo zaawansowane technologicznie urządzenia, które po odpowiednim zaprogramowaniu potrafią stworzyć lub wyciąć przedmioty w masowej skali. Sam proces jest bardzo skomplikowany i wymaga specjalistycznych narzędzi. Przykładowo jeśli chcemy z kawałka blachy wyciąć nieregularny kształt powinniśmy skorzystać z narzędzi do wykrawania CNC które potrafią z modelu 3D stworzyć rzeczywisty przedmiot o tym kształcie.

Czytaj całość >>>

Jasna sytuacja firmy

Ludzie specjalizujący się w komputerach, czyli informatycy to ludzie, na których ciąży wielka odpowiedzialność. Ta odpowiedzialność wiąże się z tym, że firmowe komputery muszą zawsze działać stuprocentowo legalnie, z aktualnymi licencjami na oprogramowanie, a także z tym, aby na firmowych komputerach nie było wątpliwego pochodzenia prywatnych plików pracowników. Aby mieć pełną kontrolę nad zawartością komputerowych serwerów, należy przeprowadzić audyt oprogramowania.

Taki audyt firmowi informatycy mogą wykonać samodzielnie, ale niestety wiąże się to z długim oderwaniem ich od ich codziennej pracy. Korzystnie dla firmy będzie zatrudnienie osób zajmujących się przeprowadzaniem takiego zabiegu, jak audyt legalności oprogramowania. Taka firma ustali faktyczną liczbę komputerów, laptopów i innych używanych w firmie. Następnie ustali rodzaj używanego oprogramowania. Po uzyskaniu raportu, porównuje go z posiadanymi w firmie licencjami.

Po porównaniu firma, która wykonała audyt przedstawia swoje sugestie i odpowiednie rozwiązania, aby wszystkie komputery w pełni działały legalnie i firma miała jasną sytuację.

Wynik audytu legalności oprogramowania to czynnik, który decyduje o tym, na jakim poziomie nasza firma świadczy usługi. Kto z nas chciałby pracować w firmie i być współodpowiedzialnym za to, że programy to pirackie wersje pobrane z sieci. I jaki klient chciałby, aby zlecona przez niego praca wykonana została w tego typu programach. Chcąc myśleć o poważnej firmie nie możemy ograniczać średków finansowych na legalne programy.

Szybki kontakt

Luminamin
kontakt@luminamin.com.pl